Yerba maté a hubnutí? Studiemi ověřené výsledky + doporučené produkty

Yerba maté a jeho vliv na hubnutí - fenomén posledních let. Internet se rojí různými více či méně podloženými tvrzeními, fakty, i nesmysly. Vzniklo také množství nových studií zabývajících se vlivu yerba maté na lidský organismus. Vytáhli jsme pro vás ty nejdůležitější a vědecky podložené poznatky na téma yerba maté a hubnutí. V době instagramových „hubnoucích guru“, pochybných poradců a zázraků na počkání se hodí mít po ruce ověřená fakta.

clanek-hubnuti-yerba-mate-pic

 

1. Yerba maté zlepšuje fyzickou výkonnost organismu

Yerba maté snižuje fyzickou únavu a dodává energii díky kombinaci tří stimulantů - kofeinu, theofylinu a theobrominu. Všichni víme, jak funguje kofein a na vlastní kůži známe, jak umí nakopnout a zvýšit duševní i fyzickou výkonnost.

Theofylin zvyšuje průtok krve cévami a nachází se také v inhalátorech, protože podporuje dýchací funkce.

Theobromin se nachází v čaji a čokoládě, zlepšuje náladu (a motivaci) a zároveň rozšiřuje cévy.

Tahle kombinace dělá z yerba maté perfektního společníka jakékoliv fyzické aktivity.

 

2. Yerba maté zlepšuje spalování tuků

Pití yerba maté před fyzickou aktivitou umožňuje lidskému tělu spalovat více tuků (díky efektu známému jako termogeneze), než kdybyste cvičili bez něj.

Dokazuje to pokus se čtrnácti zdravými muži a ženami, kteří před cvičením dostali buď kapsli s yerba maté, nebo placebo. Účastnící, kteří užili maté tobolky měli o 24% vyšší míru oxidace mastných kyselin (FAO) oproti kontrolní skupině. Znamená to, že spálili o 24% více kyselin, které jsou částečně odpovědné za produkci tělesného tuku.

 

3. Yerba maté likviduje tuk na břiše

Pití yerba maté lze využít při léčbě obezity, přírůstku tělesné hmotnosti a cukrovky, protože zrychluje metabolismus a zároveň snižuje cholesterol, glukózu a triglyceridy (tuk v krvi).

Během další studie vědci testovali 12 různých, komerčně dostupných rostlinných přípravků, které podali skupině obézních mužů a žen.
Žádný z rostlinných přípravků nevykazoval známky toho, že by pomohl snížit obezitu, kromě jednoho: Yerba maté.

V jiné klinické studii vědci podávali tobolky s yerba maté skupině mužů a žen třikrát denně po dobu 12 týdnů. Pro maté to dopadlo opět skvěle. Ve skupině, která užívala yerba maté došlo (oproti skupině s placebem) ke snížení objemu tělesného tuku o 3,6 %, ke snížení procentuálního poměru tělesného tuku o 3,0 % a ke snížení poměru pasu a boků o 4 %.

 

4. Yerba Mate snižuje pocit hladu

Další rozsáhlý výzkum se věnoval tématu vyprazdňování žaludku. Jednoduše řečeno jde o to, jak dlouho máte pocit plného žaludku a necítíte hlad. Vědci vytvořili bylinnou směs z yerba maté, guarany a damiany (YGD). V rámci studie prováděli vědci čtyři různé výzkumy:

  •         Pomocí ultrazvuku pozorovali vyprazdňování žaludku sedmi zdravých dobrovolníků, z nichž část užívala tablety YGD a část tablety s placebem.
  •         Sledovali tělesnou hmotnost u 44 pacientů s nadváhou po 10 dnech, kdy užívali YGD tobolky třikrát denně s jídlem.
  •         Dalších 47 pacientů s nadváhou užívalo pilulku s placebem po dobu 45 dnů.
  •         Monitorovali také tělesnou hmotnost u 22 pacientů, kteří pokračovali v užívání YGD dalších 12 měsíců po ukončení předchozích pokusů

 

Výsledek? Citujeme ze studie:. „Bylinné přípravky (kapsle YGD) výrazně zpomalily vyprazdňování žaludku, prodloužily délku vnímání plnosti žaludku a vyvolaly výrazný úbytek hmotnosti během 45 dnů u pacientů s nadváhou. Následné pokračující užívání kapslí YGD nemělo za následek žádné další hubnutí, ale ani opětovné přírůstky hmotnosti.“

 

Závěr: Vědci prokázali, ale..

Ano, pití yerba maté vám pomůže zhubnout a dostat se do formy. Podporují to vědecké důkazy. Podporují to praktické důkazy. Podporuje to řada odborníků na trénink a výživu.

Ale pozor: jen pití yerba maté Vám zázračně nezúží pas ani Vás nevyléčí z obezity.

Pokud se chcete dostat do formy, musíte na sobě makat – cvičit, dobře jíst a celkově tomu přizpůsobit svůj životní styl. Pokud máte vůli na sobě pracovat – yerba maté vám bude tím nejlepším společníkem a motivátorem.

 

Které z našich produktů jsou na hubnutí nejlepší? Tady je naše TOP 3:

Nejlepší matéčka na hubnutí jsou doplněna speciálně vybranými přídavky a bylinami. 

 

Mate Green Fitness

mate-green-fitness-400g-02

 

Směs kvalitního zeleného brazilského maté a bylin podporující trávení a spalování tuků.

Šípky a plody rakytníku mají vysokou hodnotu vitamínu C a A, obsahují i vitamíny K, PP, B1 a B2.

Černý čínský čaj Pu erh je výborným spalovačem tuků, pomáhá hubnout, užívá se také při špatném trávení způsobeném těžkým mastným jídlem. Prohřívá organismus, vhodný k pití především v zimním období. Díky pravidelnému pití Pu erhu dochází k úpravě metabolismu.

 

CBSé Silueta

cbse-silueta-03-500g

Tradiční argentinská yerba maté con palo, příjemná v chuti, s přídavkem polydextrozy, máty peprné, divoké růže, cedru, fenyklu, bolda a mořské řasy. Dlouhodobé pití nápoje přispívá ke správnému metabolismu tuků a sacharidů v organismu.
Maté, fenykl a mořská řasa přispívají k likvidaci toxinů v těle. 
Boldo výrazně podporuje trávení, tvorbu žluči a její vylučování.
Obsahuje 20% doporučené denní dávky zinku, 20% doporučené denní dávky vitamínů B2, B5, B6, B9, B12 a 74% doporučené denní dávky vitamínu B1. 

 

Selecta Silueta

 1632-3=

Paraguayské maté typické nakouřené chuti s příchutí citrónu. 
Obsahuje přídavek bolda a hořkého pomeranče.
Velmi chutné, příjemná vůně, zlepšuje funkci metabolismu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení