Yerba maté Rosamonte - drsně lahodná Argentina. Představení značky a průvodce produkty.

Rosamonte patří mezi nejpopulárnější značky v Argentině. Kalabasy a termosky s firemním logem můžete vidět všude – v kancelářích, obchodech, ulicích i domovech obyčejných Argentinců. Chuťově patří nepochybně mezi „drsnější“ část produkce argentinské yerby. Díky specifickému a intenzivnímu aroma by neměla chybět v kredenci žádného uvědomělého mateisty. 

rosamonte-spolecnost-sidlo

Výrobní závod Rosamonte, Apostoles, provincie Misiones, Argentina.

Historie a hodnoty značky Rosamonte

V roce 1936 pan Demetrio Hreñuk, syn ukrajinských přistěhovalců, zakládá společně se svou manželkou Catalinou rodinný podnik. Zaměření? Pěstování, sklizeň a sušení Cesmíny paraguayské. O 30 let později v roce 1966 pořizují svůj první větrný mlýn a dávají vzniknout značce Rosamonte, která produkci Yerba maté pokrývá od semínka až po prodej koncovému zákazníkovi.

V průběhu let se původně malá firma transformuje do akciové společnosti HREÑUK S.A., která rozšiřuje svou ekonomickou činnost do dalších odvětví jako je pěstování klasického čaje, chov ryb a dobytka, lesnictví, nebo výrobu obalových materiálů.

Na svých stránkách se Rosamonte hlasí k hodnotám jako poctivost, vysoká kvalita produktů a spokojenost zákazníků po celém světě.

Stejně jako u konkurenčního Taragui se společnost aktivně zasazuje o blahobyt svých zaměstnanců a komunit v okolí sídla firmy, městečka Apostoles v provincii Misiones. Misiones je jedna ze 23 provincií Argentiny a nachází se na severovýchodě země při hranicích s Brazílií a s Paraguayí. Na hraniční řece Paraná se nacházejí světoznámé vodopády Iguaçu.

rosamonte-zakladatel

Zakladatel Rosamonte Demetrio Hreñuk s manželkou Catalinou.

Průvodce produkty 

Produkce firmy se orientuje na tradičního pijáka a spíše než na šíří nabídky se zaměřuje na vysokou kvalitu. Sortiment tvoří pouze klasické směsi bez dalších příměsí. Všechny produkty firmy zrají minimálně jeden rok ve skladech z palisandrového dřeva a díky tomu získávají charakteristické aroma podobné vůni růží. Yerba maté Rosamonte bychom doporučili všem, kteří už pár značek a druhů vyzkoušeli a ocení tak specifickou a vyváženou chuť.

Rosamonte Elaborada con Palo Tradicional

Základní verze a zároveň vlajková loď populární argentinské značky Rosamonte.

Výrazná chuť, velmi hluboké a intenzivní aroma s vyváženou hořkostí a doplňkovými tóny kouře a dřeva. 

Směs je klasické con palo, což znamená, že obsahuje středně hrubě namleté listy a poměrně velké kousky větviček a stonků. Poměr listů, větviček a prachu, je rovnoměrný, díky čemuž je nálev vyvážený a lahodný. V porovnání s ostatními argentinskými maté má Rosamonte Traditional lehce vyšší podíl prachu.

rosamonte-con-palo-500g

 

Rosamonte Seleccion Especial

Výběrové yerba maté s velmi intenzivní chutí a hlubokým aroma.

Směs je klasické con palo, což znamená, že obsahuje středně hrubě namleté listy a poměrně velké kousky větviček a stonků. 

Tento druh se od základního Rosamonte liší delší dobou zrání (12-24 měsíců) a výběrovou kvalitou – do směsi jsou speciálně vybírány pouze ty nejkvalitnější lístky.

V chuti je intenzívnější, nálev vydrží déle a postupně mění chuť s každým dalším zalitím. Jasná volba pro zkušené pijáky, kteří ocení specifickou a vyváženou chuť.

rosamonte-seleccion-especial-500g

 

Rosamonte Suave

Yerba maté Rosamonte Suave je méně intenzivní varianta klasického Rosamonte.

Je vhodné pro začátečníky a všechny, kteří si rádi vychutnají charakteristické aroma a nepotřebují tak silné povzbuzení.

Díky hrubšímu řezu listů a menšímu podílu prachu se vyznačuje jemnější a lehčí chutí než klasické Tradicional.

Po sklizni zraje 12 měsíců.

rosamonte-suave-sabor-1000g

 

Rosamonte Despalada

Klasická argentinská despalada. Obsahuje středně jemně namleté lístky a minimem prachu. Vyznačuje se silnou chutí a intenzivním aroma.

Pokud potřebujete pořádně povzbudit a prodloužit si prožitek z pití, je Rosamonte Despalada ta pravá volba, protože síla nálevu stoupá postupně, tak jak se postupně uvolňují povzbuzující látky. 

rosamonte-despalada-500g

 

Rosamonte Tereré

Speciální verze pro přípravu na studeno.

Jemné v chuti s minimálním obsahem prachu.

Listy mají hrubý řez a jsou ideální k použití pro přípravu s ledem nebo studenou vodou.

rosamonte-terere-500g

 

 

Resumé

Rosamonte je argentinská klasika s vynikajícím a nezaměnitelným aroma. Doporučujeme všem pijákům, kteří ocení dokonale vyváženou hořkost. Zachutná příznivcům značek Taragui, La Tranquera, nebo Piporé.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení