Piporé Tradicional - 250 g

75 Kč / ks 66,96 Kč bez DPH
Ihned k odeslání

Tradiční přírodní yerba maté bez přísad.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Piporé Tradicional je přírodní yerba maté bez přísad. Jedná se o silné maté výrazné chuti a vůně, které obsahuje kvalitní hrubě řezané listy a větvičky cesmíny paraguayské. Tuto yerbu zvládnou jak nováčci, tak zkušení mateisté.

Řez a složení

Piporé Tradicional obsahuje středně velké listy, příměs hrubě řezaných větviček a mírné množství prachu.

Vůně a chuť

Tradiční silná vůně a chuť yerba maté.

Něco navíc

Název společnosti Piporé byl odvozen od legendy, která vypráví o guaranském náčelníkovi, jenž musel opustit svůj kmen a zemi poté, co ho napadly tlupy z Brazílie, které zde hledaly otroky.

Náčelník prý během vyhnanství unikl přes potok, v jehož okolí zanechal nesmazatelné otisky svých nohou a rukou. Za tento zázrační čin ho později pokřtili paraguajští Jezuité jménem Santo. V jazyce guaraní "PI" znamená nohy a "PO" ruce, "RE" otisky nohou. Tak vznikl název Piporé. 

Roku 1930 bylo skupinou švýcarských přistěhovalců, kteří se usadili v Santo Pipó v argentinské provincii Misiones, založeno družstvo Productores de Yerba Mate de Santo Pipó SCL. Dlouhou dobu se toto družstvo zabývalo zpracováním yerba maté pouze za účelem zásobování dalších značek, které jej dále zpracovávaly. Teprve v roce 1960 začalo pod značkou Piporé prodávat v Argentině a později i v zahraničí své vlastní produkty.

Značka Piporé, patří v současné době mezi 10 největších společností vyrábějících yerba maté v Argentině a je druhým vývozcem světa.

Země původu: Argentina

Datum minimální trvanlivosti:  01/2026

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické yerba maté
Hmotnost: 0.25 kg
Vlastnosti yerba maté: S větvičkami (elaborada)
Země původu: Argentina
Balení: 250 g
Značky: Piporé

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
Avatar autora | 27.5.2022
Pije se hodně v Patagonii, pro mne opět klasika, Je tak akorát na denní pití, kdy dodá vše potřebné, energii, chuťově vyvážené, minerálů má také dost. Mám ho ráda.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: