Yerba Maté / Piporé Tradicional - 1000 g

238 Kč / ks 206,96 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Tradiční přírodní yerba maté bez přísad.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Piporé Tradicional je přírodní yerba maté bez přísad. Jedná se o silné maté výrazné chuti a vůně, které obsahuje kvalitní hrubě řezané listy a větvičky cesmíny paraguayské. Tuto yerbu zvládnou jak nováčci, tak zkušení mateisté.

Řez a složení

Piporé Tradicional obsahuje středně velké listy, příměs hrubě řezaných větviček a mírné množství prachu.

Vůně a chuť

Tradiční silná vůně a chuť yerba maté.

Něco navíc

Název společnosti Piporé byl odvozen od legendy, která vypráví o guaranském náčelníkovi, jenž musel opustit svůj kmen a zemi poté, co ho napadly tlupy z Brazílie, které zde hledaly otroky.

Náčelník prý během vyhnanství unikl přes potok, v jehož okolí zanechal nesmazatelné otisky svých nohou a rukou. Za tento zázrační čin ho později pokřtili paraguajští Jezuité jménem Santo. V jazyce guaraní "PI" znamená nohy a "PO" ruce, "RE" otisky nohou. Tak vznikl název Piporé. 

Roku 1930 bylo skupinou švýcarských přistěhovalců, kteří se usadili v Santo Pipó v argentinské provincii Misiones, založeno družstvo Productores de Yerba Mate de Santo Pipó SCL. Dlouhou dobu se toto družstvo zabývalo zpracováním yerba maté pouze za účelem zásobování dalších značek, které jej dále zpracovávaly. Teprve v roce 1960 začalo pod značkou Piporé prodávat v Argentině a později i v zahraničí své vlastní produkty.

Značka Piporé, patří v současné době mezi 10 největších společností vyrábějících yerba maté v Argentině a je druhým vývozcem světa.

Země původu: Argentina

Datum minimální trvanlivosti: 04/2024

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické yerba maté
Hmotnost: 1 kg
Vlastnosti yerba maté: Yerba maté se stonky
Země původu: Argentina
Balení: 1000 g
Značky: Piporé
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: