Yerba Maté / Kraus Organic - 250 g

Pro začátečníky BIO
Značka: Kraus
125 Kč / ks 108,70 Kč bez DPH
Ihned k odeslání

Jemné BIO maté sušené bez přístupu kouře

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jemné BIO maté sušené bez přístupu kouře

Kraus Organic je naprosto přírodní a živé argentinské yerba maté s certifikáty BIO a FairTrade. Díky inovativní bezdýmové technologii sušení se vyznačuje jemnou chutí a vůní bez kouřového aroma. Jedná se o yerbu s vyváženou hořkostí, jedinečnou chutí a svěží rostlinnou vůní.  Sklizeň Kraus Organic je vždy limitovaná vzhledem k povaze pěstování bez ochranných prostředků a chemických hnojiv.

Typický argentinský řez s vyváženým množstvím složek

Maté Kraus Organic má typický argentinský řez con palo. Obsahuje jemně řezané lístky a stonky organického argentinského maté.

Intenzivní jemná chuť bez výrazné hořkosti a kouřového aroma

Vůně jakožto projev bezkouřového sušení listů je zde ostře travnatá s osvěžující sladkostí. Po zalití horkou vodou sice zůstává travnatá, ale dostává i akcent syrové listové zeleniny. Sladkost v nálevu zcela vymizí.

Hlavními chuťovými tóny jsou zde půda a seno. Hořkost je na mírné úrovni a kouřovost díky přípravě bezdýmovou technologií naprosto vymizela. V průběhu konzumace se chuť mění a lze v ní objevit lehce ovocné, dřevité a květinové tóny. Celkově u tohoto jemného maté převládá rostlinná chuť, kterou byste u jiných značek jen marně hledali. Velmi vzdáleně by se k ní mohla přirovnat úprava maté chimarrao.

Yerba maté Kraus - Rodinná firma a s rakouskými kořeny

Kraus je rodinná firma, které se živí výrobou a distribucí yerba maté s certifikáty BIO a Fairtrade. Působí převážně v Argentině, ale díky široké síti distributorů je známá ve všech koutech světa. Hlavním posláním firmy Kraus je výroba zdravých přírodních produktů a soulad činnosti člověka a okolní přírody.

Yerba maté Kraus se vyrábí jedinečným systémem sušení, který vytvořil a zavedl Juan Angel Kraus. Systém se skládá z proudícího teplého vzduchu, vyrobeného nepřímým teplem z kotle. Díky tomu jsou produkty bez kouře, a vyznačují se jemnou chutí a delikátním aroma.

Vybrané produkty Kraus splňují certifikační normy pro BIO, Košer a Fair Trade produkci.

 Země původu - Argentina

Datum min. trvanlivosti: 9/2024 nebo 11/2025 dle pořadí naskladnění

Doplňkové parametry

Kategorie: BIO a farmářské yerba maté
Hmotnost: 1 kg
Vlastnosti yerba maté: Yerba maté se stonky, Organická yerba maté
Země původu: Argentina
Balení: 250 g
Značky: Kraus

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: