Hubněte s Yerba maté

Máme skvělé zprávy pro ty, kteří chtějí hlídat svoji váhu!

Yerba maté působí jako přirozený prostředek na hubnutí.

Na základě výsledků vědecké studie (Andersen T , Fogh J, červen 2001) provedené na 47 dobrovolnících bylo zjištěno, že rostlinný přípravek (Yerba maté, Guarana, Damiana) podávaný obézním lidem třikrát denně po dobu 45 dní vyvolal významný úbytek tělesné hmotnosti oproti kontrolní skupině dobrovolníků. Bylinná směs zvětšila účastníkům pocit sytosti při jídle mnohem rychleji než u druhé skupiny přijímajících placebo.

Kofein (matein) obsažený v Yerba maté pomáhá zvýšit metabolismus a tím i rychlost spalování tuků v těle. Novější studie na myších (publikovaná v roce 2009) zjistila, že Yerba maté může modulovat expresi několika genů spojených s obezitou, a ty pak následně, produkují silný účinek proti obezitě a podporují snižování nadváhy.

Maté má také relaxační účinek, pomáhá zklidnit emoce a tím zmenšuje tzv. sklon k přejídání ze stresu. Kromě toho, Yerba maté zvyšuje pocit sytosti a zpomaluje rychlost vyprazdňování žaludku. To vede k tomu, že máme delší dobu pocit plnosti a je méně pravděpodobné, že se budeme přejídat. Navíc studie prokazatelně potvrzují, že Yerba maté snižuje hladinu škodlivého DLD cholesterolu v krvi.

hubnuti-yerba-mate

Na podporu hubnutí doporučujeme speciální směsi, které najdete v kategorii Yerba maté na sport a hubnutí