Yacuy Orgánica - 1000 g

BIO
Značka: Yacuy
265 Kč / ks 236,61 Kč bez DPH
Ihned k odeslání

Vakuově balené tradiční chimarrão obsahující jemně pomletéé listy a středně velké větvičky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční chimarrão od brazilského výrobce Yacuy, obsahující jemně umleté prachové listy a středně velké větvičky. Má velmi specifickou, výraznou trávovou vůni s tóny kopřiv, která je však zároveň krémově sladká. Nálev má jasně zelenou barvu, dominující svěží trávové a luční tóny jsou opět podbarvené sladce a krémově.

Jak název napovídá, jedná se organické maté pěstované bez použití chemických pesticidů a hnojiv, které vydrží velké množství nálevů - v kalabase  lze zalít až desetkrát. Výrobek má certifikáty ekologických potravin: Certificación Orgánica Brasil a ECOCERT BRASIL. Jelikož je maté velmi prachové, určitě se vyplatí mít dobrou bombilu, se kterou během popíjení pokud možno vůbec nehýbejte.

Nápoj má výjimečně jemnou chuť a docela silné stimulační vlastnosti. Jeho intenzivní zelená barva je způsobena rychlým zpracováním bezprostředně po sklizní, velmi rychlým sušením bez dlouhého zrání ve skladu.

Značka Yacuy byla založena v roce 1948 a populární je zejména v domovské Brazílii a sousední Uruguayi. Sortiment Yacuy zahrnuje přes tucet směsí výběrové kvality, část produkce je certifikována jako BIO. Yerba mate Yacuy se sklízí z divoce rostoucích stromů v povodí řeky Iguaçu, která protéká stejnojmenným národním parkem v brazilském státě Paraná. Společnost klade důraz na udržitelný rozvoj a ochranu ekosystému a pracovních podmínek místních obyvatel. Sklizeň je prováděna za přísných pravidel bez využití pesticidů, herbicidů, fungicidů či umělých hnojiv.

Původ: Brazilie

Složení: Yerba mate (Ilex Paraguariensis)

Datum minimální trvanlivosti: 02/2025 nebo 11/2026 dle pořadí naskladnění

Doplňkové parametry

Kategorie: Prachové yerba maté - Chimarrao
Hmotnost: 1 kg
Vlastnosti yerba maté: Organické (BIO), Prachové (chimarrao)
Země původu: Brazílie
Balení: 1000 g
Značky: Yacuy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: