Yerba Maté / Taragui Vitality despalada - 500 g

175 Kč 152,17 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Listové maté s jemně nahořklou chutí, jediné na světě s certifikátem Rainforest Alliance

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slabě hořká chuť a ztělesnění filozofie oblasti Las Marias. Obsahuje vybrané, jemně drcené listy yerba maté s tenkými stonky.


Jediné maté na světě, které se pyšní certifikátem Rainforest Alliance.Výrobky označené logem RA musí splňovat přísná kritéria v zájmu ochrany místních ekosystémů, ohrožených druhů v lesních oblastech, půdy a vodních toků.


Firmy s touto certifikací jsou také povinné respektovat práva místních komunit a původních obyvatel a musí přispívat k sociálnímu a kulturnímu rozvoji okolních obcí. Požaduje se, aby jejich zaměstnanci a jejich rodiny, měly zajištěnou stabilitu a blahobyt usnadněním přístupu ke vzdělání a zdravotní péči.


Připravuje se tradičním způsobem v kalabase z tykve, (keramiky nebo dřeva), nebo podle doporučení výrobce do frenchpressu.


O značce Taragui


Argentinská značka Taragui patří mezi největší a nejstarší producenty maté s téměř stoletou historii. V současnosti působí pod záštitou Las Marias, největšího výrobce yerba mate v Argentině. Značka patří mezi inovátory v oboru – například v roce 1966 vyrobila první maté v klasickém čajovém sáčku a v roce 1994 uvedla první vzduchotěsné balení yerba maté na světě.


V posledních letech se společnost nebývale silně hlásí k odpovědnému a udržitelnému hospodářství. I přesto, že Las Marias nakupuje až 50% své yerby od nezávislých zemědělců, všichni tito dodavatelé procházejí přísnou kontrolou, která předchází využití dětské práce. Továrna Establicimiento Las Marías je významným zaměstnavatelem v regionu a proaktivně se angažuje i v sociální a kulturní oblasti. Zakládá si na péči o své zaměstnance a místní obyvatele – kromě zřizování parků, škol, nebo sportovních areálů také zajišťuje pracovní příležitosti pro čerstvé absolventy.

Doplňkové parametry

Kategorie: YERBA MATÉ
Hmotnost: 0.5 kg
Vlastnosti yerba maté: Yerba maté se stonky
Země původu: Argentina
Balení: 500 g
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: