Okované matero Palo Santo -150 ml

650 Kč / ks 537,19 Kč bez DPH
Ihned k odeslání

Pohárek ze dřeva Palo Santo okovaný hliníkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nádobka na maté ze dřeva Palo Santo opláštěný hliníkovým plechem. Objem cca 150 ml.

Palo Santo je dřevo ze stromu Gvajak lékařský (Guaiacum officinale), který roste pouze v pobřežních oblastech Střední a Jižní Ameriky. Díky značně extenzivní těžbě je výskyt tohoto stromu omezený a v současné době se zdroje Gvajaku lékařského mohou využívat pouze s velkou ohleduplností.

Pravidelní pijáci velmi oceňují příjemnější chuť i příjemnější vůni výsledného nápoje oproti jiným materiálům. Častokrát je to připisováno vysokému obsahu pryskyřice, která se pomalu vstřebává při přípravě Yerba maté.

Díky svým vlastnostem, nádherné kresbě a potažmo vysoké ceně nabízí svým majitelům jisté pozlátko luxusu. Mezi jinými se využívalo pro výrobu talismanů, různé bižutérie, části hudebních nástrojů, nábytku a samozřejmě pohárku pro pití Yerba maté. Pití nápoje z nádoby vyrobené z tohoto materiálu mnoho příznivců Yerba maté považuje za něco výjimečného.

Dřevo palo santa je mimořádně trvanlivé, ale pohárky z něj vyrobené velmi často na okrajích praskají (důvodem může být velmi vysušené dřevo nebo nesprávná teplota vody při zalévání, rozdílná tloušťka vysoustruženého materiálu atd). Pohárek je celý pokrytý leštěným hliníkovým plechem. Díky tomu jej lze používat bez rizika promáčení i při prasknutí dřeva. 

Údržba pohárků z Palo santo: důležité je nechat nádobku jen velmi pozvolna vysychat a nevystavovat vysokým teplotám, jinak hrozí riziko prasknutí. 

Velmi důležitým faktorem pro dlouhou životnost dřevěné nádobky je provedení procesu curado – zajetí pohárku, který se různí od klasického curada kalabasy:

Pohárek nejprve pečlivě umyjeme vlažnou vodou a pořádně ho vytřeme, aby důkladně vyschnul. Následně dřevěné části pohárku namažeme tukem, ideálně olivovým nebo kokosovým olejem, a ponecháme ho tak na 12-24 hodin. Po uplynutí doby pak tuk, který se nevsákl, opět důkladně vytřeme, umyjeme vlažnou vodou a vytřeme do sucha.

Upozorňujeme, že prasknutí pohárku není důvodem k reklamaci.

 

Země původu: Argentina

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřevěné nádoby
Hmotnost: 0.1 kg
Značky: Pijumate

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: