Nový recept - Yerba Maté touareg s mátou?

Máme pro Vás novinku v přípravě skvělého nápoje jak pro teplé podzimní dny či léto, tak na zimu. Já jsem měl dlouhou dobu v oblibě čaj Touareq ze zeleného čaje Gunpowder. Napadlo nás nahradit zelený čaj Yerba Maté. Výsledek nás nadchnul a navíc Ti, kteří nápoj ochutnuli žádali návod na jeho přípravu. Takže tady je.

pijumate-mata-peprna            

Příprava na jeden litr nápoje.

Nápoj je vhodné připravit z čerstvé Máty peprné, kterou dnes koupíte v každém větším obchodě. Čerstvě utržená máta z vlastní zahrádky však nemá konkurenci. Nasekejte nožem cca 5 až 8 rostlinek máty na malé kousky a mezitím si převařte litr vody. Vroucí vodou nechte mátu vyluhovat cca 10 minut. Pokud to bude déle, nevadí. Výluh vám mezitím také schladne. Jakmile bude teplota cca 70 °C přidejte Yerba Maté podle síly na kterou jste zvyklí, já dávám cca 16 – 20 g. Zamíchejte a nechte vyluhovat asi 5 – 6 minut. Poté čaj sceďte a přidejte podle chuti med.

Je samozřejmě možné použít mátu sušenou, nebo k oslazení přidat cukr. Popsané řešení nám však chutnalo nejvíc.

Pokud YERBA MATÉ TOUAREG schladíte a dáte do ledničky, máte vynikající osvěžení v horkých dnech.

     
cbse-hierbas-serranas-1000g  

Pokud nemáte zrovna po ruce čerstvou mátu, můžete si v našem e-shopu zakoupit yerba maté, které obsahuje mátu a další byliny.
Mezi tyto produkty například patří:

CBSE Hierbas Serranas- 1000 g

Selecta refresca el doble - 500 g

Pajarito hierbas naturales - 500 g

Pajarito saborizada - 500 g

Canarias Serena - 500 g

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení