Yerba Maté / Yacuy Orgánica - Red Fruits - 500 g

220 Kč / ks 191,30 Kč bez DPH
Skladem

Organické, jemně mleté maté s lesním ovocem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výběrové, organické, najemno mleté zelené mate s přídavky jablek a lesního ovoce. Původem z brazilského pralesa v povodí řeky Iguaçu. Vhodné pro přípravu za tepla i terere i na chimarrao.

Nápoj má výjimečně jemnou chuť a docela silné stimulační vlastnosti. Jeho intenzivní zelená barva je způsobena rychlým zpracováním bezprostředně po sklizní, velmi rychlým sušením bez dlouhého zrání ve skladu. Baleno vakuově a pro dlouhodobé uchování chuti je list hrubě frézován.

Značka Yacuy byla založena v roce 1948 a populární je zejména v domovské Brazílii a sousední Uruguayi. Sortiment Yacuy zahrnuje přes tucet směsí výběrové kvality, část produkce je certifikována jako BIO. Yerba mate Yacuy se sklízí z divoce rostoucích stromů v povodí řeky Iguaçu, která se protéká stejnojmenným národním parkem v brazilském státě Paraná. Společnost klade důraz na udržitelný rozvoj a ochranu ekosystému a pracovních podmínek místních obyvatel. Sklizeň je prováděna za přísných pravidel bez využití pesticidů, herbicidů, fungicidů či umělých hnojiv.

Yerba může být opakovaně zalita, minimálně 10 x, aniž by došlo k poklesu intenzity chuti. V dlouhodobém horkém počasí je Terere pro mnoho lidí jedním z nejlepších způsobů hydratace těla. Dobrým způsobem, jak vychutnat terere, je připravit silný výluh z 200 g mate na o,5 l vody, přecedit přes sítko a použít silný domácí extrakt s minerální vodou, ledem a džusem.

Původ: Brazilie

Složení: Yerba mate (Ilex Paraguariensis) 95,4% v organické kvalitě, sušené: jablka * 2,47%, borůvky 0,71%, jahody 0,71%, badyán *, ostružiny 0,21%, přírodně identické aroma.

Datum minimální trvanlivosti: 10/2022

Doplňkové parametry

Kategorie: YERBA MATÉ
Hmotnost: 0.5 kg
Vlastnosti yerba maté: Ochucené yerba maté, Organická yerba maté, Prachové yerba maté
Země původu: Brazílie
Balení: 500 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: