Guayaki Traditional - 2270 g

BIO
Značka: Guayaki
1 450 Kč / ks 1 294,64 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Kvalitní BIO maté krémovité chuti, populární v USA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jako jedna z mála značek v naší nabídce nepochází z Jižní Ameriky. Guayakí sídlí v USA, výchozí material (rozuměj listy a stonky) pochází z Brazílie.

Přesto, že se zpracovává tradiční metodou a po rozbalení ucítíte typickou zemitou vůni s trávovými tóny, po ochutnání Vás překvapí jemnost a krémovost, které možná stojí za velkou oblibou tohoto mate v USA, chuť je kulatá, hladká, jemná. Ale nenechte se splést, povzbudivý účinek je silný, dlouhotrvající.

Značka používá výhradně listy ze stíněného maté, protože tvrdí, že pěstování na přímém slunci podporuje hořkost ve výsledné chuti. Maté má minimální obsah prachu. Výborné mate na pití po ránu, pro začátečníky, nebo jednoduše ty, co preferují maté s hladkou, sametovou chutí.

Značka Guayaki uvádí, že jejich cílem je obnovit 200 000 akrů pralesa a vytvořit 1000 pracovních míst do roku 2020, maté je certifikované (USDA) jako organické a geneticky nemodifikované. I samotný balíček San Mateo je ekologický. Je vyroben z inovativních biologicky odbouratelných a kompostovatelných fólií, které jsou šetrné k lesům, a obal je potištěn inkousty na vodní bázi.

Oceněný obchodní model společnosti Guayaki Market Driven Restoration přímo propojuje nákupy svých zákazníků s jejich partnerskými farmářskými komunitami v atlantických deštných pralesech v Jižní Americe. Partneři společnosti Guayaki udržitelným způsobem sklízejí organickou yerba maté v deštném pralese a vytvářejí tok obnovitelných zdrojů, který umožňuje místním komunitám zlepšovat jejich životy a obnovovat jejich pozemky. Udržitelné zemědělství yerba maté v deštném pralese je robustní a dlouhodobou ekonomickou alternativou k destruktivním praktikám využívání půdy, které ohrožují region, jako jsou rozsáhlé sójové plantáže, těžba dřeva a pastva dobytka.

Hmotnost: 2270 g

Datum minimální trvanlivosti: 08/2025

Doplňkové parametry

Kategorie: BIO a farmářské yerba maté
Hmotnost: 2 kg
Vlastnosti yerba maté: S větvičkami (elaborada), Organické (BIO)
Země původu: Brazílie
Balení: 2270 g
Značky: Guayaki
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobce organických maté.