Vilcacora 100 g

Neohodnoceno
110 Kč 95,65 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Sušená kůra a lýko stromu Uncaria tomentosa

Detailní informace

Detailní popis produktu

VILCACORA – kočičí dráp
Uncaria tomentosa
Kmeny indiánů užívají kůru tohoto stromu po staletí a pozoruhodné vlastnosti této rostliny objevuje i současný „civilizovaný“ svět. Pokud bychom se o vilcacoru, jakožto rostlinný druh, zajímali blíže, zjistili bychom jednou zajímavou skutečnost – a to, že vilcacory napočítáme až 60 druhů. Ale jen jeden druh má unikátní léčivé vlastnosti. Vilcacora roste v džungli především na svazích hor. Je to liánovitá rostlina, která dosahuje délky 20-30m. Nejvíce léčivých látek je obsaženo v kůře a v kořenu vilcacory. Nejlepší je připravit vývar z kůry nebo kořene mladé, zhruba tříleté vilcacory.
POUŽITÍ A ÚČINKY:
Obsahuje alkaloidy, které vydatně povzbuzují imunitní systém
Užití při problémech s trávicím traktem
Silné protizánětlivé účinky
V kůře obsažené prokyanidy pomáhají při tvorbě kolagenu v pojivové tkáni a tím zesilují žilní stěnu
Pomáhá při snižování krevního tlaku, zamezuje retenci tekutin
užívá se při léčbě nádorových onemocnění a AIDS
očišťuje trávící trakt-pomoc při zánětu tlustého střeva, hemeroidech, vředového onemocnění žaludku, dvanácterníku, při Crohnově chorobě
blokuje hromadění krevních destiček a trombů –snížení rizika mozkové mrtvice, srdečních příhod
PŘÍPRAVA:
1-2 polévkové lžíce kůry vaříme s 1l vody po dobu 20-25 min. Necháme zchladnout a scedíme. Lze ochutit medem.

Doplněk stravy - definice dle zákona
Doplněk stravy je potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích.
Účinnost přípravku a zajištění kvality nejsou při schvalování doplňků stravy posuzovány. Nicméně výrobce nesmí deklarovat nepravdivá tvrzení o účinku přípravku (zákaz klamání spotřebitele). Deklarované účinky musí být schopen kdykoliv doložit. Doplňky stravy musí splňovat veškeré platné normy kladené na potraviny. Jejich dodržování kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).
Doplňky stravy nesmějí být na obalu označeny léčebnou indikací (ani nesmějí vyléčení či prevenci chorob naznačovat), což je vyhrazeno

Doplňkové parametry

Kategorie: Byliny a čaje
Hmotnost: 0.1 kg
Druh: Byliny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: