Velký pohár Palo santo okovaný - 33

990 Kč / ks 818,18 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Luxusní pohár z posvátného dřeva o objemu 180-200 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pohár ze dřeva palo santo, celookovaný. Výška cca 15 cm, objem 180-200 ml. Vhodné bombilly do délky 19 cm, průměr lžičky bombilly max.do 4 cm.

Palo Santo (svaté dřevo) je dřevo ze stromu Gvajak lékařský (Guaiacum officinale),. Má mimořádné vlastnosti. Je neuvěřitelně pevný a zároveň těžký, což ho předurčuje k mimořádné trvanlivosti. Charakteristický je rovněž vysoký obsah pryskyřice (až 30 %), která se využívala již domorodými kmeny v lékařství. Díky této vlastnosti byl tento strom nazýván Stromem života.

Přes obtížnou opracovatelnost bylo dřevo z Palo Santo velmi oblíbené. Roste pouze v pobřežních oblastech Střední a Jižní Ameriky. Díky značně extenzivní těžbě je výskyt tohoto stromu omezený a v současné době se zdroje Gvajaku lékařského mohou využívat pouze s velkou ohleduplností.

Pravidelní pijáci velmi oceňují příjemnější chuť i příjemnější vůni výsledného nápoje oproti jiným materiálům. Častokrát je to připisováno vysokému obsahu pryskyřice, která se pomalu vstřebává při přípravě Yerba maté.

Díky svým vlastnostem, nádherné kresbě a potažmo vysoké ceně nabízí svým majitelům jisté pozlátko luxusu. Mezi jinými se využívalo pro výrobu talismanů, různé bižutérie, části hudebních nástrojů, nábytku a samozřejmě pohárku pro pití Yerba maté. Pití nápoje z nádoby vyrobené z tohoto materiálu mnoho příznivců Yerba maté považuje za něco výjimečného.

 

Dřevo palo santa je mimořádně trvanlivé, ale pohárky z něj vyrobené velmi často na okrajích praskají (důvodem může být velmi vysušené dřevo nebo nesprávná teplota vody při zalévání, rozdílná tloušťka vysoustruženého materiálu atd). Pohárek je celý pokrytý leštěným hliníkovým plechem. Díky tomu jej lze používat bez rizika promáčení i při prasknutí dřeva. Je vyroben ručně v domácích dílnách v Argentině. Bohužel právě proto, že je to ruční výroba, tak jsou na povrchu pohárku, na kovu, místy odřeninky, šrámy, promáčkliny apod. Přivézt z Jižní Ameriky takové zboží naprosto nepoškozené je prostě nereálné. Buďte prosím shovívaví, snažíme se pro Vás vybrat pohárky, které jsou co nejméně poškozené.

Údržba pohárků z palo santa: důležité je nechat nádobku jen velmi pozvolna vysychat a nevystavovat vysokým teplotám. Obvykle se náplň (maté) nechá v pohárku až do dalšího použití a teprve před další přípravou se vysype.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nádoby na yerba maté
Hmotnost: 0.1 kg
Značky: Pijumate
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: