Pohár Palo Santo OVAL

950 Kč / ks 785,12 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Pohárek z posvátného dřeva Palo Santo. Originál z Argentiny. Objem 70 - 120 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nádobka na maté ze dřeva Palo Santo opláštěný hliníkovým plechem. Objem cca 70 - 120 ml

Palo Santo je dřevo ze stromu Gvajak lékařský (Guaiacum officinale), který roste pouze v pobřežních oblastech Střední a Jižní Ameriky. Díky značně extenzivní těžbě je výskyt tohoto stromu omezený a v současné době se zdroje Gvajaku lékařského mohou využívat pouze s velkou ohleduplností.

Pravidelní pijáci velmi oceňují příjemnější chuť i příjemnější vůni výsledného nápoje oproti jiným materiálům. Častokrát je to připisováno vysokému obsahu pryskyřice, která se pomalu vstřebává při přípravě Yerba maté.

Díky svým vlastnostem, nádherné kresbě a potažmo vysoké ceně nabízí svým majitelům jisté pozlátko luxusu. Mezi jinými se využívalo pro výrobu talismanů, různé bižutérie, části hudebních nástrojů, nábytku a samozřejmě pohárku pro pití Yerba maté. Pití nápoje z nádoby vyrobené z tohoto materiálu mnoho příznivců Yerba maté považuje za něco výjimečného.

Gvajak lékařský ne nadarmo je nazýván svatým dřevem Palo Santo. Má mimořádné vlastnosti. Je neuvěřitelně pevný a zároveň těžký, což ho předurčuje k mimořádné trvanlivosti. Charakteristický je rovněž vysoký obsah pryskyřice (až 30 %), která se využívala již domorodými kmeny v lékařství. Díky této vlastnosti byl tento strom nazýván Stromem života. Přes obtížnou opracovatelnost bylo dřevo z Palo Santo velmi oblíbené.

Dřevo palo santa je mimořádně trvanlivé, ale pohárky z něj vyrobené velmi často na okrajích praskají (důvodem může být velmi vysušené dřevo nebo nesprávná teplota vody při zalévání, rozdílná tloušťka vysoustruženého materiálu atd). Pohárek je celý pokrytý leštěným hliníkovým plechem. Díky tomu jej lze používat bez rizika promáčení i při prasknutí dřeva. Je vyroben ručně v domácích dílnách v Argentině. Bohužel právě proto, že je to ruční výroba, tak jsou na povrchu pohárku, na kovu, místy odřeninky, šrámy, promáčkliny apod. Přivézt z Jižní Ameriky takové zboží naprosto nepoškozené je prostě nereálné. Buďte prosím shovívaví, snažíme se pro Vás vybrat pohárky, které jsou co nejméně poškozené.

Údržba pohárků z palo santa: důležité je nechat nádobku jen velmi pozvolna vysychat a nevystavovat vysokým teplotám. 

Země původu: Argentina

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřevěné nádoby
Hmotnost: 0.3 kg
Značky: Pijumate
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: