Muira puama 100 g

Neohodnoceno
99 Kč 86,09 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

bylinné afrodisiakum, regenerace nervové soustavy z Amazonie

Detailní informace

Detailní popis produktu

Muira puama (latinsky Ptychopetalum olacoides) je jednou z nových, nám dříve neznámých exotických léčivých rostlin z oblasti Jižní Ameriky. Původem pochází z brazilské Amazonie. Strom dorůstá do výšky až pět metrů. Jeho květy jsou malé, bílé a voní po jasmínu. Využívá se především kořen a kůra stromu. Domorodé kmeny kůru i kořeny používají jako afrodiziakum nebo k léčbě impotence. Jako způsob užití volí žvýkání nařezaných kořenů, stonků nebo částí kůry stromu.V Evropě je nejčastější způsob užívání ve formě čajových nálevů nebo kapek - koncentrovaného lihového extraktu. Muira puama je také používána jako nervové tonikum proti stresu a depresím. Pomáhá k celkové regeneraci nervové soustavy a dokáže tak zmírňovat somatizované bolesti vycházející z psychických potíží nebo nervového vyčerpání. Některé amazonské kmeny používaly tuto léčivou bylinku k léčbě úplavice a revmatismu. Dlouhodobou extrakcí kůry nebo kořenu v oleji vyráběli mazání, které pak aplikovali lokálně k léčbě postižených míst. V Evropě se začala Muira puama šířit až kolem roku 1930. Stala se populárním doplňkem pro léčbu erektilní dysfunkce.
Více informací na: https://www.celostnimedicina.cz/muira-puama.htm#ixzz4O80P8CBM
Doplněk stravy je potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích.
Účinnost přípravku a zajištění kvality nejsou při schvalování doplňků stravy posuzovány. Nicméně výrobce nesmí deklarovat nepravdivá tvrzení o účinku přípravku (zákaz klamání spotřebitele). Deklarované účinky musí být schopen kdykoliv doložit. Doplňky stravy musí splňovat veškeré platné normy kladené na potraviny. Jejich dodržování kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).
Doplňky stravy nesmějí být na obalu označeny léčebnou indikací (ani nesmějí vyléčení či prevenci chorob naznačovat), což je vyhrazeno pouze pro léčiva. Smějí být ale uváděny příznivé účinky na zdravotní stav uživatele - tzv. zdravotní tvrzení. Totéž platí i pro reklamu.
Rovněž se nesmí uvádět ani naznačovat, že vyvážená a různorodá strava nemůže poskytnout dostatečné množství živin.
Datum minimální trvanlivosti: 6.9.2021

Doplňkové parametry

Kategorie: Byliny a čaje
Hmotnost: 0.2 kg
Druh: Byliny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: