Matero Arana Palo Santo polo okované stříbrem

2 450 Kč / ks 2 024,79 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Luxusní matero ze dřeva Palo Santo okované stříbrem. Ručně zdobeno tradičními motivy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní matero ze dřeva Palo Santo, s opláštěním ze slitiny stříbra (60%), mědi a alpaky. Stylovější nádobu na maté už asi neseženete.

Ručně zdobeno tradičními motivy.

Objem nádobky cca 130-170 ml.

Palo Santo je dřevo ze stromu Gvajak lékařský (Guaiacum officinale), který roste pouze v pobřežních oblastech Střední a Jižní Ameriky. Díky značně extenzivní těžbě je výskyt tohoto stromu omezený a v současné době se zdroje Gvajaku lékařského mohou využívat pouze s velkou ohleduplností.

Pravidelní pijáci velmi oceňují příjemnější chuť i příjemnější vůni výsledného nápoje oproti jiným materiálům. Častokrát je to připisováno vysokému obsahu pryskyřice, která se pomalu vstřebává při přípravě Yerba maté.

Díky svým vlastnostem, nádherné kresbě a potažmo vysoké ceně nabízí svým majitelům jisté pozlátko luxusu. Mezi jinými se využívalo pro výrobu talismanů, různé bižutérie, části hudebních nástrojů, nábytku a samozřejmě pohárku pro pití Yerba maté. Pití nápoje z nádoby vyrobené z tohoto materiálu mnoho příznivců Yerba maté považuje za něco výjimečného.

Gvajak lékařský ne nadarmo je nazýván svatým dřevem Palo Santo. Má mimořádné vlastnosti. Je neuvěřitelně pevný a zároveň těžký, což ho předurčuje k mimořádné trvanlivosti. Charakteristický je rovněž vysoký obsah pryskyřice (až 30 %), která se využívala již domorodými kmeny v lékařství. Díky této vlastnosti byl tento strom nazýván Stromem života. Přes obtížnou opracovatelnost bylo dřevo z Palo Santo velmi oblíbené.

Dřevo palo santa je mimořádně trvanlivé, ale pohárky z něj vyrobené velmi často na okrajích praskají (důvodem může být velmi vysušené dřevo nebo nesprávná teplota vody při zalévání, rozdílná tloušťka vysoustruženého materiálu atd)

Údržba pohárků z palo santa: důležité je nechat nádobku jen velmi pozvolna vysychat a nevystavovat vysokým teplotám. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřevěné nádoby
Hmotnost: 0.3 kg
Značky: Arana
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: