Yerba Maté / Yacuy Tereré Limeta a Máta - 100g VZOREK

45 Kč / ks 39,13 Kč bez DPH
Skladem

Citrusové brazilské maté pro přípravu nastudeno VZOREK 100 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Maté známého brazilského výrobce Yacuy typu Tereré, se středně až hrubě řezanými listy, minimem prachu a velkým obsahem větviček, přednostně určené na přípravu za studena.

Maté je obohaceno mátou peprnou a limetovým aroma, díky čemuž má velmi osvěžující chuť a vůni, která přetrvává i v pozdějších nálevech. Maté je vhodné pro začátečníky ale zachutná i zkušeným mateistům. Při přípravě za studena nejsou v chuti žádné hořké tóny.

Pokud zvolíte tradiční přípravu, doporučujeme použít vodu o nižší teplotě, asi 65-75 °C. Chuť nálevu je pak intenzivnější než u tereré.

Značka Yacuy byla založena v roce 1948 a populární je zejména v domovské Brazílii a sousední Uruguayi. Sortiment Yacuy zahrnuje přes tucet směsí výběrové kvality, část produkce je certifikována jako BIO. Yerba mate Yacuy se sklízí z divoce rostoucích stromů v povodí řeky Iguaçu, která se protéká stejnojmenným národním parkem v brazilském státě Paraná. Společnost klade důraz na udržitelný rozvoj a ochranu ekosystému a pracovních podmínek místních obyvatel. Sklizeň je prováděna za přísných pravidel bez využití pesticidů, herbicidů, fungicidů či umělých hnojiv.

Yerba může být opakovaně zalita, minimálně 10 x, aniž by došlo k poklesu intenzity chuti. V dlouhodobém horkém počasí je Terere pro mnoho lidí jedním z nejlepších způsobů hydratace těla. Dobrým způsobem, jak vychutnat terere, je připravit silný výluh z 200 g mate na o,5 l vody, přecedit přes sítko a použít silný domácí extrakt s minerální vodou, ledem a džusem.

Původ: Brazilie

Složení: yerba maté (Ilex Paraguariensis), máta 3%, citronová příchuť 3%.

Datum spotřeby: Spotřebujte do 3 měsíců od data prodeje

Foto je ilustrační, maté je rozvažováno do náhradních obalů

 

Doplňkové parametry

Kategorie: YERBA MATÉ
Hmotnost: 0.1 kg
Vlastnosti yerba maté: Ochucené yerba maté, Yerba maté na studeno, Yerba maté s bylinami
Země původu: Brazílie
Balení: 100 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: