Yerba Maté / Yacuy Pure Leaf Guaraná Acai - 500 g

235 Kč / ks 204,35 Kč bez DPH
Ihned k odeslání

Vakuově balené zelené mate s přídavkem guarany a acai a stévie. Sušeno horkým vzduchem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výběrové, hruběji mleté zelené mate s menším množstvím větviček s přídavkem guarany a acai. Ze začátku nastupuje lehce ovocná, trpká chuť. Po třetím a čtvrtém nálevu je patrný jemný sladký tón a vůně se mění v klasickou brazilskou. Při dalších nálevech se v pozadí objevují tóny máty. 

Nápoj má výjimečně jemnou chuť a poměrněsilné stimulační vlastnosti. Jeho intenzivní zelená barva je způsobena rychlým zpracováním bezprostředně po sklizní, velmi rychlým sušením bez dlouhého zrání ve skladu. Baleno vakuově a pro dlouhodobé uchování chuti je list hrubě frézován.

Značka Yacuy byla založena v roce 1948 a populární je zejména v domovské Brazílii a sousední Uruguayi. Sortiment Yacuy zahrnuje přes tucet směsí výběrové kvality, část produkce je certifikována jako BIO. Yerba mate Yacuy se sklízí z divoce rostoucích stromů v povodí řeky Iguaçu, která se protéká stejnojmenným národním parkem v brazilském státě Paraná. Společnost klade důraz na udržitelný rozvoj a ochranu ekosystému a pracovních podmínek místních obyvatel. Sklizeň je prováděna za přísných pravidel bez využití pesticidů, herbicidů, fungicidů či umělých hnojiv.

Yerba může být opakovaně zalita, minimálně 10 x, aniž by došlo k poklesu intenzity chuti. V dlouhodobém horkém počasí je Terere pro mnoho lidí jedním z nejlepších způsobů hydratace těla. Dobrým způsobem, jak vychutnat terere, je připravit silný výluh z 200 g mate na o,5 l vody, přecedit přes sítko a použít silný domácí extrakt s minerální vodou, ledem a džusem.

Složení: yerba maté (Ilex Paraguariensis) 93 %, guarana mletá 2%, anýz, acai, ibišek, máta, stévie


Země původu: Brazílie

Datum spotřeby: 11/2024

Doplňkové parametry

Kategorie: Yerba maté na sport a hubnutí
Hmotnost: 0.5 kg
Vlastnosti yerba maté: Yerba maté se stonky, Ochucené yerba maté, Yerba maté s bylinami
Země původu: Brazílie
Balení: 500 g
Značky: Yacuy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: