Schisandra chinensis 100 g

180 Kč –28 %
Schisandra chinensis 100 g
180 Kč –28 % 130 Kč / ks 113,04 Kč bez DPH
Ihned k odeslání
Můžeme doručit do:
3.10.2022
Možnosti doručení

Klanopraška čínská plod 100 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schisandra chinensis - Klanopraška čínská je rostlina z čeledi klanopraškovité. Je to dřevitá liána s jednoduchými střídavými listy a pravidelnými bělavými květy, pocházející z východní Asie.

Schizandra má ve své domovině nezastupitelnou roli jako léčivá rostlina. Plody klanoprašky mají silný povzbuzující účinek. Těchto účinků se využívá při boji proti únavě, depresím, stresu nebo pro posílení fyzické a duševní aktivity

Ze sušených (a také z čerstvých) listů se dělá posilující čaj, z plodů marmelády a kompoty. Případně se plody mrazí, suší a použijí na nálevy nebo k výrobě kapek a tinktur či domácího vína. Celá rostlina obsahuje vysoké množství vitaminů C, A, E a prvků důležitých pro lidský organizmus – například vápník, železo, draslík, síru nebo sodík a další prvky. Pro výrobu kapek se semena schizandry nakládají do lihu nebo sedmdesátiprocentního alkoholu.

Tradiční užití dle lidové medicíny: Podávají se rozemletá semena v množství 2x denně 300 mg. Nejjednodušší je semena rozkousat a spolknout. Stávající legislativou EU je povoleno doporučit množství 600 mg denně tj. cca.7 bobulek , což je v rozporu (příliš málo) s tradičním užitím a zkušenostmi bylinkářů a léčitelů. 600 mg schizandry lze také zalít 0,5 l horké vody a nechá se luhovat (není třeba scedit). Nálev se popíjí během dne. Další způsoby přípravy naleznete v odborné literatuře.

 

Schisandra je nevhodná při epilepsii, při zvýšené nervové vzrušivosti, při nespavosti, při poruchách srdeční činnosti a při zvýšeném arteriálním tlaku!

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Byliny
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: