Eleuterokok ostnitý - sibiřský žen šen 100 g

Neohodnoceno
85 Kč –35 %
Eleuterokok  ostnitý - sibiřský žen šen 100 g
85 Kč –35 % 55 Kč 47,83 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Eleuterokok ostnitý - sekaný sušený kořen 100 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Eleuterokok ostnitý je ostnatý keř, kterému se pro léčivé účinky jeho kořenů a místa původu přezdívá "Sibiřský ženšen".

 

Sibiřský ženšen pomáhá organismu vyrovnat se se stresujícími vlivy jako je horko, zima, fyzická zátěž, viry, bakterie, chemické látky, extrémní pracovní podmínky, hluk či znečištěné životní prostředí. Posiluje tělesné systémy a chrání je před onemocněním.

 

Je jedním z asi třiadvaceti druhů rodu Eleutherococcus který byl v minulosti znám pod rodovým jménem Acanthopanax. Je používán po staletí v Rusku a Číně. Je ceněn pro schopnost obnovovat energii, povzbuzovat celkově zdraví, zlepšovat paměť a pomáhat při přizpůsobování se stresu. Sibiřský ženšen je považován za adaptogen, což znamená, že pomáhá organismu vyrovnat se se stresujícími podmínkami a obnovit tělesnou rovnováhu. Např. dokáže zvyšovat krevní tlak u lidí, co ho mají příliš nízký a naopak snižovat u těch, co ho mají vysoký.

Sleva z důvodu konce expirace k 30.8.2020.

 

Účinné látky - eleuterosidy - dokáží zvyšovat životní energii a podporovat imunitní systém.

 

 

 

Příprava: 1 čajová lžička se zalije 0,5 l studené vody, přivede se k varu, pod pokličkou mírně vařit cca 5 minut. Po vychladnutí pít 2 x denně. Pro vlastní potřebu se připravuje lihový extrakt z kořenů: 50 g sušených kořenů přelijeme 0,5 l 33% -ního alkoholu a ponecháme vylouhovat 10 dnů. Užívá se 2 x denně po 15-20 kapkách.

 

Doplněk stravy - definice dle zákona Doplněk stravy je potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích. Účinnost přípravku a zajištění kvality nejsou při schvalování doplňků stravy posuzovány. Nicméně výrobce nesmí deklarovat nepravdivá tvrzení o účinku přípravku (zákaz klamání spotřebitele). Deklarované účinky musí být schopen kdykoliv doložit. Doplňky stravy musí splňovat veškeré platné normy kladené na potraviny. Jejich dodržování kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Doplňky stravy nesmějí být na obalu označeny léčebnou indikací (ani nesmějí vyléčení či prevenci chorob naznačovat), což je vyhrazeno pouze pro léčiva. Smějí být ale uváděny příznivé účinky na zdravotní stav uživatele - tzv. zdravotní tvrzení. Totéž platí i pro reklamu. Rovněž se nesmí uvádět ani naznačovat, že vyvážená a různorodá strava nemůže poskytnout dostatečné množství živin.

Doplňkové parametry

Kategorie: Byliny a čaje
Hmotnost: 0.2 kg
Druh: Byliny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: