Chuchuhuasi - drcená kůra stromu - 100g

Novinka
Značka: Wayusa
160 Kč 139,13 Kč bez DPH
Skladem

kůra ze stromu Maytenus laevis

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuchuhuasi (Maytenus laevis)je divoce rostoucí nebo i pěstovaný strom dorůstající výše až 30 metrů, roste v tropickém pásmu Amazonie. Kmen je pokryt silnou hladkou kůrou. Kožnaté, lesklé listy dorůstají délky 10 - 20 cm. Kvete drobnými květy které mají barvu bílou až zelenkavou. Plody vejcovitého tvaru obsahují podlouhlá semena. Strom má mimořádně tvrdé dřevo. Ve fytoterapii se využívá kůra a kořen.
Vývar z kůry má vlastnosti tonizující, protizánětlivé, protinádorové, analgetické, imunostimulační. Posiluje imunitu organizmu a činnost nervové soustavy. Obsahuje substance které pomáhají při tlumení bolesti. Je nápomocné při nádorových onemocněních, zvláště pokožky, (zevně se vývary používají k potírání nádorů pokožky). Působí proti bolesti a jsou používány při zánětech ledvin, revmatizmu, artretizmu a svalových bolestech. Mimo to při bronchitidě, chřipce, průjmech a cizopasnících. Užívají se jako pomocné při kardiovaskulárních chorobách a onemocněních jater. Chuchuhuasi posiluje mozkovou činnost, užívá se při Parkinsonově chorobě i při roztroušené skleróze.


PŘÍPRAVA: nejčastěji 1 – 2 lžičky kůry zalít cca 700-800 ml studené vody (mnoho vody se varem vypaří) a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 20 minut. Odcedit. Pít vlahé 3x denně, 1 hodinu před a nebo po jídle.


Upozornění:
Tento produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék ani potravinu. Nemá doložené alergické účinky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čaje a byliny
Hmotnost: 0.1 kg
Vlastnosti yerba maté: Ostatní, Listové yerba maté
Země původu: Peru
Balení: 100 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: